Вдруге в Україні і вперше без допомоги колег із-за кордону українські лікарі пересадили пацієнту легені. Завдяки унікальній операції вдалося врятувати 56-річного ліквідатора аварії на Чорнобильській АЕС із складним захворюванням.

Про це 24 січня повідомили в Першому медичному об'єднанні Львова.

Трансплантація на чолі із лікарями Романом Домашичем та Ігорем Гуменним тривала 16 годин. Операція завершилася вночі і минула успішно. Від ранку пацієнт дихає самостійно.

Українські лікарі вперше пересадили легені: врятували 56-річного ліквідатора аварії на ЧАЕС (фото)

Донором став 54-річний мешканець Львівщини, у якого трапився інсульт. Після того, як медики констатували смерть мозку, рідні погодилися віддати його органи заради порятунку інших людей. Окрім легень, лікарі з допомогою колег з Інституту серця пересадили ще чотири органи: серце, печінку та дві нирки. 

Легені отримав 56-річний киянин Олександр. У чоловіка була тотальна бульозна емфізема – захворювання, при якому повітряні кисти замінюють здорову легеневу тканину. Впродовж останніх декількох років він ледве проходив 30 метрів. Якщо більше - паморочилось в голові, чоловік задихався. Через раптовий розрив уже гіганських кист життя чоловіка могло обірватись будь-якої миті.  

Олександр - один із ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС, який усував наслідки вибуху на 4-му енергоблоці і отримав радіаційне опромінення. Це, ймовірно, й стало причиною критичних змін в обох легенях. 

"На пересадку зважився заради сина Тимофія. Йому – 11 років. Олександр виховує хлопчика сам. Хоче, щоб у нього і надалі був люблячий тато", - розповіли медики.

Донорське серце отримав 48-річний Олександр, мешканець Закарпаття. У нього була дилатаційна кардіоміопатія. Його серце втрачало пружність і не могло перекачувати кров. 

Печінку пересадили ще одному мешканцю Закарпаття, 50-річному  Валерію. У чоловіка був цироз, зумовлений вірусним гепатитом С. 

Одна нирка дістались 47-річному Івану із Закарпаття. Друга нирка – 44-річний Любові з Прикарпаття. Обоє тривалий час хворіли на хронічний гломерулонефрит.    

Нагадаємо, у Львові рідні сестри одночасно народили двох діток. У 25-річної Анни та 20-річної Антоніни одночасно відійшли води і кількома годинами пізніше на світ з'явилися діти. Диво сталося на Різдво.

Читайте також:

Новини України

Війна в Україні

Новини України: відео

Джерело