Про це повідомляє пресслужба Командування Повітряних Сил ЗСУ

За пів години протиповітряного бою з 00.00 по 00.30 годин 24 січня 2023 року підрозділами зенітних ракетних військ Повітряних Сил Збройних Сил України на східному напрямку знищено три російські ударні вертольоти Ка-52.

За пів години українські армійці «приземлили» три російські вертольоти Ка-52

Джерело: Повітряні сили ЗСУ

Зауважимо, що за 23 січня українським військовослужбовцям вдалось “приземлити” шість російських повітряних цілей, на загальну суму близько $40 млн.

Довідка. Ка-52 – російський бойовий вертоліт, командирська машина армійської авіації, здійснює розвідку місцевості, цілевказівки і координацію дій групи бойових вертольотів. Машина здатна вражати броньовану і неброньовану техніку, живу силу і повітряні цілі на полі бою.
Ця новітня одиниця російської бойової авіації, яка випускається з 2008 року, має на озброєнні гарматну установку з лазерною системою наведення, протитанковий ракетний комплекс, авіабомби та іншу зброю. Вартість Ка-52 становить понад $16 млн.

  • Під час широкомасштабного вторгнення в Україну Росія втратила понад 60 літаків і змушена була зменшити кількість воєнних операцій у повітрі.
  • Кремлівські пропагандисти відзвітували, що їхня ППО збила власний вертоліт Ка-52. Подія трапилася у Запорізькій області.
  • У Великій Британії заявили, що російські військові втратили понад 25% свого парку військово-повітряних сил.

Джерело