Завтра, 25 січня, в православному календарі день пам’яті священномучениці Тетяни Римської. Народилася вона в Римі у сім'ї чиновника, який сповідував християнство таємно, а тому і дочку свою виховав за церковними традиціями. Коли дівчина виросла, то не захотіла виходити заміж. Своє життя вирішила присвятити служінню Богу, стала дияконесою в церкві.

Коли правив імператор Олександр Севера, за християнами почалися сильні гоніння. Тоді Тетяну схопили і привели до язичницького капища. Там змушували дівчину принести пожертву ідолам. Вона не погодилася, тому її довго катували, але Господь зцілив всі її рани. Тетяна молилася і тоді всі ідоли в капищі зруйнувалися, а самі кати увірували в Христа.

Коли Олександр побачив, що не може впоратися з Тетяною, її стратили мечем. Пізніше така ж доля чекала і на її батька.

25 січня — яке церковне свято в православному календарі

На честь священномучениці 25 січня святкують народне свято — Тетянин день.

Церковне свято 25 січня — день пам'яті Сави Сербського

Народився святий 1169 року і був сином князя. Його батько мав гроші, тому будував храми і намагався поширювати християнську віру, допомагав бідним та нужденним, вів благочестиве життя. Свого сина батько виховав так само. Тому в юності Сава не захотів одружуватися, а вирішив присвятити себе Богу. Коли почув про гору Афон, відправився туди.

Згодом Сава прийняв чернечий постриг і переконав своїх батьків також відкинути мирське життя та піти жити в монастир. Вони так і зробили. Незабаром помер батько Сави. З'явився він перед своїм сином уві сні і розповів, що Господь прославив свого раба.

Повернувся Сава до Сербії, де католики почали вже розповсюджувати своє вчення. Прийняв він на себе сан святителя та заснував Сербську Церкву, знайшовши єпископів. Згодом, коли справи пішли вгору, знайшов собі наступника і поїхав до Єрусалиму, щоб вклонитися Гробу Господньому. На жаль, захворів на звороньому шляху і помер. Мощі святого виявилися нетлінними.

Прикмети 25 січня

світить яскраве сонце — весна прийде рано;

різке потепління вказує на те, що літо буде спекотним;

йде сніг впродовж дня — влітку буде багато злив;

якщо одружитися 25 січня, то сімейне життя буде щасливим.

Що завтра не можна робити

Цього дня заборонено відмовляти в допомозі нужденним. Також не варто сваритися, бо конфлікт може затягнутися надовго. 25 січня не варто прибирати, тому що можна накликати на себе біди.

Що можна робити завтра

25 січня за народними повір'ями був хорошим днем для дегустування алкогольних напоїв. Учні та студенти моляться святій Тетяні, щоб вона допомогла з навчанням.

Читайте також:

Свята в лютому 2023 року: чи будуть додаткові вихідні дні в Україні

Тетянин день 2023 року: історія свята, народні прикмети, сильна молитва

Джерело