Держпродспоживслужба попереджає про небезпечне печиво, яке потрапило на полиці магазинів.

Держпродспоживслужба попереджає про печиво, яке може викликати параліч

Його споживання може викликати оніміння або навіть параліч кінцівок.

Про це повідомили у Головному управлінні Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області.

У печиві, що виготовлене в Румунії (виробник: Ro Star S.A., Romania) та експортувалось з Польщі (оптовик: VYV DISTRIBUTION Sp. z o.o., Poland) до України виявлено високий вміст акриламіду.

Держпродспоживслужба попереджає операторів ринку, які здійснюють обіг вищезазначеної продукції про необхідність вилучити її з обігу.

“Шановні споживачі! У разі виявлення в обігу цієї продукції, повідомляйте Головне управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області за тел.: (0342) 511389, 511392 або звертайтесь до територіальних управлінь”, – йдеться у повідомленні.

Зазначимо, що акриламід – органічна сполука, що проявляє сильні нейротоксичні властивості. Характерною особливістю акриламіду є те, що ознаки отруєння проявляються лише після прихованого періоду від кількох днів до тижнів.

До симптомів ураження належать: посилене потовиділення на руках і ногах, оніміння або навіть параліч кінцівок. Контакт акриламіду із очима спричиняє ураження конюктиви, пошкодження рогівки ока. Вдихання пари або пилу може призвести після прихованого періоду до серйозного ураження нервової системи.

Держпродспоживслужба попереджає про печиво, яке може викликати параліч

Джерело