Політолог Руслан Бізяєв прокоментував Всесвітній економічний форум у Давосі і розповів, які пільгові умови запропонують певним країнам у новому глобалізованому світі.

Про це він розповів у програмі «Розвилка».

Тепер глобалізація буде для обраних, - Руслан Бізяєв про Всесвітній економічний форум у Давосі

«Всесвітній економічний форум у Давосі. На відміну від попередніх форумів, головною темою стали не кліматичні умови, не боротьба з бідністю або інші соціальні проєкти. Головною темою став так званий процес реглобалізації», - відзначає Руслан Бізяєв.

За словами експерта, тут є принципова відмінність від процесу нової глобалізації, яку презентували на Всесвітньому економічному форумі у Давосі, наприклад, у 2020 році. Зокрема, пояснює він, якщо раніше йшлося про перезавантаження тотожної моделі глобалізації, то зараз акценти змінилися, пріоритети змінилися.

«Тепер йдеться про те, що у новому світі, новому глобалізованому світі, як бачать його автори концепції Клаус Шваб і ті сили, які за ним стоять, тепер глобалізація буде для обраних. Тобто не для всього світу, а для частини світ. Йдеться про умовний колективний Захід і ті країни та уряди, які підтримують загальну концепцію нового світового порядку, нового повороту вліво, як колись писав Клаус Шваб», - пояснює Руслан Бізяєв.

Як розповідає політолог, йдеться про те, що певним країнам, наприклад, Китаю або Європейському Союзу запропонують пільгові умови не рівних партнерів, а пільгові умови сюзеренів. Тобто, продовжує він, сюзерен пропонує васалам певні умови: так, це вже не те, що раніше, але у будь-якому разі для вас, шановні, це краще, аніж є, відповідно можна або погодитись, або погодитись за більшу ціну.

Джерело