У Чернівцях через відключення світла збільшилась кількість дітей, які звертаються до офтальмолога. Також скаржаться й ті, хто навчається дистанційно. Офтальмологиня Наталя Пулик розповіла Суспільному, що раніше в класі могло бути до трьох дітей з проблемами зору, тепер таких приблизно третина.

У школі на вулиці Дзержика в Чернівцях під час навчання світло вимикають по декілька годин. Діти, які навчаються без електрики після обіду, скаржаться на те, що їм складно писати на уроках. Тому останніми заняттями у розкладі школярів є музика та фізкультура.

"Третій – четвертий урок, якщо немає сонця, то вже важче проводити уроки. Ми відкриваємо повністю жалюзі на вікнах, але діти однаково скаржаться", — розповіла вчителька школи Олена Сидорова.

У Чернівцях через відсутність світла на уроках, школярі частіше звертаються до офтальмолога: поради лікарки

Перейти на дистанційне навчання школа не може, адже діти мешкають в будинках з різними графіками, тому скласти розклад занять для усіх — важко.

Аби зберегти зір офтальмологиня Наталя Пулик радить приходити на огляди двічі на рік, більше гуляти на свіжому повітрі та робити вправи для зору.

"Є така вправа, яка може проводитись в домашніх умовах «20-20». Це коли дитина читає 20 хвилин, потім на 20 секунд відводить погляд та дивиться на предмет, що за 5 метрів від неї. Якщо вона буде робити так декілька разів на день, в неї не буде спазмів, бо очі відпочиватимуть", — розповіла Пулик.

Також лікарка радить, аби зменшити навантаження на очі під час відключень, слід освітлювати всю кімнату та обирати ліхтарики з теплим відтінком.

Читайте також

"Роблять домашні завдання, коли є світло". Як у школах на Буковині проводять уроки при знеструмленні

Тривожні кнопки та пости охорони: що змінилося у школах Чернівців з 1 лютого

Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини

Станьте частиною Суспільне Чернівці: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села. Пишіть нам на пошту редакції новин: [email protected].

Джерело