Мобілізаційний ресурс в Україні потрібно нарощувати, бо ж російсько-українська війна це так звана "гра у довгу", кажуть армійці

Повістка військовозобов'язаним - не дорівнює відправленню в окопи, на першу лінію фронту. Здебільшого – це уточнення даних. Та протягом останніх тижнів – знову на перших шпальтах ЗМІ скандали з врученням повісток імовірним правопорушникам. І часто, такі дії розцінюються суспільством, наче покарання службою в армії. Військовослужбовці категоричні – тягнути усіх до війська – немає сенсу. Але додають – готуватися треба до тривалої війни, відтак – мати кваліфікований мобілізаційний ресурс. Про повістки, російське ІПСО та нові підходи до мобілізації – у матеріалі Олени Рибінської.

За грати, а не на фронт: чи мають повістки ставати покаранням для правопорушників – сюжет (Відео)

Вручити повістки, аби зібрати дані про військовозобов'язаних. Процедура, яка за майже рік великої війни мала б стати звичною для українців і не викликати обурення. Та коли вчергове повістки вручають імовірним правопорушникам, українські армійці й пересІчні громадяни дивуються – невже захист країни прирівнюється до покарання?

Скандально відомі організатори так званих п'яних вечірок разом із підозрами про виготовлення та поширення порнографії – отримали й повістки до територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки. Колишніх військкоматів. Дії співробітників ТЦК в українців укотре викликали обурення. Самі ж військові пояснюють:

"Я не вважаю, що повістки – метод покарання. Це не заборонено вручати повістки, бо чесно скажу, як приклад, не всі військовозобов'язані сидять вдома і чекають під дверима коли хтось до них прийде і вручить їм повістку", – зазначає начальник Печерського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки Києва, полковник Сергій Калугін.

Повістка – це не відправлення відразу в окопи. Щонайменше – її вручають з метою уточнення облікових даних військовозобов'язаного, аби оновити інформацію про особу. Бо ж від початку великої війни – частина громадян змінила місце проживання та не повідомила про це центри комплектування. Інший бік медалі - методи та ситуації, коли такі повістки вручають.

"Соціально неблагополучний елемент і кажемо покарайте армією. типова радянська свідомість. Якщо хочемо щоб армія на фронті була ефективна і в будь якій державі у час війни – мобілізація необхідна – і це завжди зріз суспільства і пропорційно відображено в армії. Ці ТЦК повинні розуміти на кого повинні розраховувати які чоловіки якого віку яких спеціальностей і тоді можна планувати свої мобілізаційні кампанії", – пояснив голова українського центру безпеки та співпраці Сергій Кузан.

Крім обурення у цивільних українців – черговими діями співробітників центрів комплектування обурені й військовослужбовці. Кажуть – військо не покарання і не виправна колонія. І якщо на фронт потраплять невмотивовані особи та ще й імовірні правопорушники – наслідки таки будуть негативними.

"Проблеми точно будуть при такому розкладі це гарантовано. відсутність мотивації це щонайгірше що може бути і саме через це ми такою мобілізацією можемо вирішити частину проблем, а частину створити. Вмотивовані люди є в тилу і вони є, а невмотивовані ідуть на фронт і будуть шкідниками", – розповідає молодший сержант Збройних сил України Юрій Гудименко.

"Питання якої якості мобілізаційний ресурс ми отримаємо. І найгірший прояв – повістки як засіб репресивний, правопорушникам – порушують комендантську годину чи організатори п'яних вечірок. Поставити галочку що виконали мобілізаційний план", – розповідає військовослужбовець резерву, головний редактор інтернет-видання "Новинарня" Дмитро Лиховий.

Мобілізаційний ресурс в Україні потрібно нарощувати, бо ж російсько-українська війна це так звана "гра у довгу", кажуть армійці. І йти захищати країну від рашистів таки доведеться чималій кількості громадян. Та владі необхідно фахово достукатися до військовозобов'язаних - почавши, щонайменше, з інформаційних кампаній.

"Велика кампанія велика кількість осіб і залучені медіа ТБ радіо зовнішня історія – і в країні точно буде результат і багато вмотивованих людей і які хочуть захищати. не бачу логіки не зробивши ці два пункти і видавати повістки і хапати на вулицях і роздавати повістки тим хто має бути під судом, бо бачимо це все в росії ефективність не дуже висока – не привід вглядатися в безодню і самим ставати цією безоднею", – каже молодший сержант Збройних сил України Юрій Гудименко.

А ще українські армійці наголошують на патріотичному вихованні молодого покоління. І не лише на волонтерських засадах, а й на загальноукраїнському рівні.

"Військово – патріотичне виховання закладалося такими як я військовими волонтерами – влада, відсторонилася і не рахувала це потрібним. По перше ця війна буде затяжна і кацапи не капітулюють. І закладати основу для наступних поколінь – буде сильна держава – ніхто на нас не буде зазіхати", – наголошує помічник командира 24-ї ОМБр ім. Короля Данила Іван Татауров.

Олена Рибінська, Ігор Костюк, "5 канал"

Нагадаємо, раніше юристи вже пояснювали, хто саме і де має право вручати повістки до військкомату.

Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.

Дивіться також відео за темою: Якщо в Україні і буде додаткова мобілізація, то точно не так, як на росії, – Череватий

Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.

Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.

Джерело