8 лютого — 350 день Україна протистоїть повномасштабному вторгненню Росії. Суспільне веде текстовий онлайн усіх подій війни РФ проти України. Попередні головні новини читайте тут, текстовий онлайн англійською — тут. Відеорепортажі — на YouTube Суспільне Новини.

Головне на цей час

Президент Володимир Зеленський підписав укази щодо призначення голів Дніпропетровської, Херсонської та Запорізької ОВА. Федеральний уряд Німеччини схвалив постачання Україні 178 танків Leopard 1. Крім того, Нідерланди приєднаються до Німеччини та Данії і передадуть Україні танки Leopard 1A5, повідомила міністерка оборони Нідерландів Кайса Оллонгрен. Рада продовжила дію воєнного стану та загальної мобілізації на 90 днів. Financial Times з посиланням на коментар радника Сил оборони України пише, що Росія планує розпочати новий наступ впродовж наступних 10 днів. Кремль хоче перехопити ініціативу у війні та захопити решту Донбасу.

Президент змінив голів у трьох областях, у ФРН схвалили постачання Україні 178 танків Leopard 1. 350 день війни. Онлайн

Жителі тимчасово окупованої Нової Каховки (Херсонська область) та прилеглих сіл залишились без електрики та інтернету. Інформація про це з’явилась в інтернет-ресурсах. Чому це сталось з'ясовували кореспонденти Суспільного.

Херсонка Олена має рідних у тимчасово окупованій Новій Каховці. Сьогодні, 7 лютого, жінка не може до них додзвонитися. Говорить, три дні тому родичі на зв’язок виходили, тоді у місті електрика була.

"В Новій Каховці з рідними зв'язок був 5 лютого. Люди обмежені інформацією, їм приходиться шукати можливість поспілкуватися з рідними або прочитати новини", — каже херсонка Олена.

Новокаховський міський голова Володимир Коваленко говорить, щодня зв'язується з містом. Але сьогодні зробити цього не зміг. Пізніше дізнався, що Нова Каховка без електрики, водопостачання та інтернету.

Російське військове командування концентрує сили на Луганщині. Наступ планують почати поблизу Сватового, Кремінної та Білогорівки, вважає очільник Луганської обласної військової адміністрації Сергій Гайдай. Про новий російський наступ, зокрема, і на Луганщині наприкінці січня писав у аналітичному звіті американський Інститут вивчення війни: "Російські війська створюють умови для початку наступальних зусиль, ймовірно, у Луганській області, у найближчі місяці".

Суспільне попросило військового історика, оглядача Михайла Жирохова проаналізувати ситуацію.

Яка зараз ситуація в районі Сватового-Кремінної? І чи можна говорити про український наступ і деокупацію?

Вважаю, що на напрямку Кремінна-Сватове відіграє роль географія. Територія з тієї сторони, що контролюється українськими силами, якщо брати по трасі, — це велика кількість лісів і невелика кількість доріг. І тому росіяни змогли зробити "лінію Путіна", і по трасі змогли зробити фортифікації. Прорвати ці фортифікації можливо тільки танками. Танки можуть йти більш-менш асфальтованими дорогами, а там тільки польові дороги.

Прорвати танками ми зараз не маємо змоги. Ми не можемо перекинути танки для того, щоб прорвати, щоб далі пішли б мобільні групи — так, як ми бачили, було на Харківщині. Тому зараз там, на Луганщині, точиться війна малих груп.

Джерело