Російське військове командування, імовірно, поспішає розпочати широкомасштабну наступальну операцію у спробі захопити Донецьку область у нереалістичні терміни і без достатньої бойової потужності. Про це йдеться в аналітичному звіті американського Інституту вивчення війни (ISW).

“Міністр оборони Росії Сергій Шойгу провів пресконференцію про стан війни 7 лютого, ймовірно, в спробі позиціонувати Міністерство оборони Росії як ефективний керівний апарат, оскільки російські військові готуються до нового великого наступу в Україні”, — йдеться в аналітичному звіті.

Шойгу заявив, що російські війська нібито успішно розвивають операції під Бахмутом і Вугледаром, і стверджував, що російські війська начебто нещодавно взяли під контроль Соледар, Кліщіївку, Підгороднє, Краснополівку, Благодатне і Миколаївку в Бахмутському районі та Лобкове в Запорізькій області.

В ISW проаналізували, де саме РФ поспішає розпочати широкомасштабний наступ

Скоріш за все, Шойгу провів цю пресконференцію для того, щоб створити видимість легітимності для Міністерства оборони Росії, яке продовжує реформувати російську армію, готуватися до нового наступу та створювати умови для тривалої операції в Україні.

За оцінками ISW, російська влада готується до “неминучого наступу” Росії в Україні в найближчі місяці. Ця підготовка, за даними аналітиків, також відбувається на стратегічному рівні за участю російських командних структур.

Міністерство оборони Великої Британії 7 лютого оцінило, що Росія з високою ймовірністю намагається розпочати масштабну наступальну операцію з метою досягнення адміністративних кордонів Донецької області з початку січня 2023 року, але змогла просунутися лише на кілька сотень метрів на тиждень, нагадують в ISW. Міністерство оборони Великої Британії пояснило такі повільні темпи нестачею російських боєприпасів і браком маневрених підрозділів, необхідних для успішного і швидкого наступу. Міністерство оборони Великої Британії зазначило, що Росія навряд чи наростить бойову міць, необхідну для того, щоб суттєво вплинути на результат війни, поки російське військове командування продовжує вимагати нереалістичних і стрімких просувань вперед.

Аналогічну оцінку дали й аналітики ISW, зазначивши, що російське керівництво, можливо, знову планує рішучий наступ, ґрунтуючись на помилкових припущеннях щодо російського військового потенціалу. І, ймовірно, не має бойової потужності, необхідної для проведення більш ніж однієї великої наступальної операції.

“В ISW також спостерігали, як Кремль у грудні сигналізував про підготовку до наступу на початку 2023 року, але оцінили, що просторово-часові співвідношення можуть завадити російським амбіціям щодо швидкого і масштабного наступу, оскільки Україна вступає в брудну весняну пору, яка є малосприятливою для проведення маневрених бойових дій”, — йдеться в аналітичному звіті.

Інші ключові висновки ISW щодо війни в Україні Російський націоналістичний інформаційний простір продовжує висловлювати занепокоєння щодо нездатності Росії провести швидку і багатопланову вирішальну наступальну операцію у визначені терміни. Російська державна енергетична компанія "Газпром", можливо, створює власну приватну службу безпеки, щоб нормалізувати діяльність пов'язаних із державою мілітарних груп і підірвати діяльність недержавних приватних військових компаній. Можливо, Кремль виконує деякі вимоги, раніше озвучені фінансистом ПВК “Вагнер” Євгеном Пригожиним, щоб налагодити стосунки з іншими націоналістичними діячами, які виступали за подібну політику. Державна Дума Росії продовжила формалізацію системи соціальних виплат на окупованих територіях України для подальшої консолідації адміністративного контролю над окупованими територіями. Російські війська провели обмежені наземні атаки поблизу Сватового та Кремінної. Російські війська продовжили наземні обстріли навколо Бахмута. Російські війська не здобули підтверджених територіальних здобутків на південному напрямку. Російські чиновники, схоже, інвестують у залізничну інфраструктуру для підвищення ефективності військової логістики. За наявною інформацією, Міністерство оборони Росії пропонує законопроєкт, який дозволить усім військовослужбовцям, у тому числі призовникам, добровільно брати участь у російських миротворчих місіях. Що відомо про можливість повторного наступу РФ на Україну

13 грудня 2022-го міністр закордонних справ Дмитро Кулеба під час брифінгу заявив, що російські війська можуть спробувати здійснити масштабний наступ на Україну у січні-лютому 2023 року. За його словами, про це може свідчити підготовка російських призовників, перекидання техніки та низка інших ознак.

Головнокомандувач Збройних сил України Валерій Залужний також зазначив, що у нього немає сумнівів, що "військові РФ знову підуть на Київ". За його словами, стратегічне завдання України — підготуватися до загострення війни, яке може статися наприкінці січня, або навесні.

Міністр оборони України Олексій Резніков також заявив про те, що Росія може готувати новий широкомасштабний наступ, який, ймовірно, відбудеться у лютому 2023 року.

24 грудня Американський інститут вивчення війни (ISW) заявив, що Москва готує умови для повторного вторгнення на північ України і, можливо, нового наступу на Київ. За оцінками ISW, відновлення широкомасштабного російського вторгнення з Білорусі цієї зими малоймовірне, але це можливість, яку слід сприймати серйозно.

4 січня 2023 року керівник Головного управління розвідки Кирило Буданов в інтерв'ю ABC News розповів, що Україна планує на весну великий наступ, а найзапекліші бої очікуються у березні.

8 січня представник Головного управління розвідки Міністерства оборони Вадим Скібіцький в інтерв'ю The Guardian заявив, що Росія планує мобілізувати до війська від 300 до 500 тисяч людей для проведення наступальних операцій на сході та півдні України навесні та влітку 2023 року.

9 січня представник ГУР Міноборони України Андрій Черняк у коментарі Суспільному заявив, що Росія планує чергову хвилю мобілізації і наступ з метою захоплення нових українських територій. 12 січня Начальник Головного оперативного управління Генерального штабу Збройних сил України, бригадний генерал Олексій Громов повідомив, що російські збройні формування посилюють тиск на Сили оборони України на Донеччині. На його думку, водночас Росія може розпочати наступ на лівобережній частині Запоріжжя.

27 січня в інтерв’ю Радіо Свобода секретар Ради національної безпеки і оборони Олексій Данілов висловив припущення, що Російська Федерація може розпочати новий масштабний наступ на Донеччині та Луганщині до 24 лютого цього року.

Читайте також

Президент змінив голів у трьох областях, у ФРН схвалили постачання Україні 178 танків Leopard 1. 350 день війни. Онлайн

"Ми стоятимемо з вами стільки, скільки буде потрібно" — Байден про підтримку України

Росіяни зазнають значних втрат під час спроби взяти під повний контроль Донеччину та Луганщину — Генштаб ЗСУ

Авіація Сил оборони завдала 14 ударів по окупантах — Генштаб ЗСУ

Чи зможе РФ наростити сили, щоб вплинути на результат війни — британська розвідка

Джерело