Суд відновив дію припису Мінкульту про припинення будівництва на Шептицького, 7 у Чернівцях. Апеляційну скаргу Мінкульту розглядали у Сьомому апеляційного адміністративного суду у місті Вінниця.

Про у коментарі Суспільному сказали у пресслужбі суду.

Це проміжне рішення — воно потрібне для того, аби визначити статус будівництва, поки справу розглядають по суті. Замовник може оскаржити це рішення у касаційному суді.

Будівництво на Шептицького у Чернівцях мають призупинити — суд відновив дію припису Мінкульту

Спочатку припис Мінкульту скасували — будівництво дозволили. За рішенням Сьомого апеляційного адміністративного суду від 8 лютого будівництво має бути зупинене. Це рішення набуло сили з моменту проголошення.

Міністерство культури надало припис про негайне припинення будівництва будинків та паркінгу на вулиці Шептицького 19 вересня. У грудні стало відомо, що замовник — колективне проєктно-кошторисне бюро побуту та підрядник — приватне підприємство "Грейп 2002" подали до суду, щоб скасувати припис Мінкульту.

Справу по суті розглядають у Чернівецькому окружному адміністративному суді.

Що відомо 26 січня депутати міськради проголосували за поновлення договору оренди землі замовнику будівництва на вулиці Шептицького, 7. Оренду продовжили на три роки. 14 вересня стало відомо, що у Міністерстві культури не надавали дозвіл на проведення будь-яких робіт на вулиці Шептицького, 7. Також до міністерства не надходили звернення та листи щодо видачі дозволів на проведення будь-яких робіт від підрядника, проєктувальника та замовника, які вказані на стенді будівництва. У коментарі Суспільному керівник юридичного управління міськради Сергій Венгринюк казав, що забудовник звертався до Міністерства культури у 2018 році, але не отримав звідти ані погоджень, ані відмови. Відтак забудовник подав до суду і виграв, оскільки суд виходив з принципу мовчазної згоди. 22 вересня замовник призупинив будівництво, а також надіслав у Мінкульт документи з проханням надати дозвіл на будівництво. 12 вересня мешканці будинків на вулиці Шептицького виходили на пікет проти будівництва двоповерхівок на Шептицького, 7. Вимагали у міської ради та Міністерства культури заборонити зведення будинків. У 2007 році виконавчий комітет ухвалив рішення здати в оренду ділянку на Шептицького, 7, де розташовувався майданчик для занять спортом учнів трьох навчальних закладів. Спершу в проєкт забудовника передбачалась реконструкція існуючої споруди проєктно-кошторисного бюро. Згодом інвестору вдалось розширити земельну ділянку до 15 сотих, на проєкті забудови з’явилось вже два об`єкти: це колишня триповерхова будівля проєктно-кошторисного бюро побуту, а також будівля у сім поверхів з підземним паркінгом на території колишнього майданчика.

Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини

Джерело