Обладнанням, яке фіксує поштовхи земної кори, оснащені всі АЕС України, зазначили у пресслужбі компанії

У пресслужбі НАЕК "Енергоатом" розповіли, що відлуння землетрусу в Туреччині та інших регіонах світу відчули і в Україні.

"Українські АЕС здатні витримати землетруси потужністю до семи балів за шкалою Ріхтера. Відлуння землетрусу в Туреччині та інших регіонах світу відчули і в Україні. Незначні поштовхи зафіксували системи сейсмічного моніторингу Хмельницької та Південноукраїнської АЕС. Обладнанням, яке фіксує поштовхи земної кори, оснащені всі АЕС України", – мовиться в повідомленні.

Відлуння землетрусу в Туреччині та інших регіонах світу відчули і в Україні –

В "Енергоатомі" зазначили, що "у режимі реального часу Головний центр спеціального контролю (ГЦСК) відслідковує та реєструє будь-які відхилення від норми сейсмічної стійкості в районі розташування атомних станцій".

"Всі українські АЕС проєктувалися з урахуванням сейсмічної активності регіону. При виборі майданчиків для будівництва обиралися ті ділянки, де найбільш безпечно. Вітчизняні атомні станції здатні витримати землетруси потужністю до семи балів", – зазначив президент "Енергоатома" Петро Котін.

У пресслужбі підсумували, що "також на українських АЕС працює аварійний захист енергоблоків: при шести балах блоки терміново зупиняються та переводяться у безпечний стан. Роботи з дослідження сейсмічної небезпеки НАЕК "Енергоатом" були виконані з урахуванням міжнародних рекомендацій МАГАТЕ і погоджені Держатомрегулювання України. Кожні десять років проводиться переоцінка безпеки всіх реакторів на сейсмічну стійкість і за потреби вживаються додаткові заходи для захисту енергоблоків".

Як повідомляв 5.UA, у ДСНС прокоментували, чи загрожують землетруси Україні.

Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.

Дивіться також відео за темою:

землетрус у Туреччині – скільки українців ще не вийшли на зв'язок. 

Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.

Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.

Джерело