За результатами наради, яка пройшла у Полтаві 4 лютого, міська влада зобов’язується протягом одного місяця почати процес усунення пам’ятників російської культури.

Про це повідомили на каналі «Новини Полтавщини».

4 лютого у Полтаві представники Уряду України, місцевої влади та громадськості провели нараду щодо наявності у місті пам'ятників культури рф.

У Полтаві більше не буде російських пам'ятників: 4 лютого у місті пройшла нарада

«Будь-які російські і радянські маркери, які тут стоять, будуть використовуватися росіянами для заперечення існування української нації. Тому важливо позбавлятися російського імперського шлаку», - пояснив міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко.

За словами Олеся Донія, голови Центру досліджень політичних цінностей через цю ситуацію виникає таке враження, що міська влада Полтави ходить у цьому питанні манівцями і створює перешкоди для усунення символів російського імперіалізму із українського публічного простору.

«Замість демонтажу і музеєфікації цих об'єктів міська влада шукає можливості їхнього перейменування. По суті, залишає маркери російської присутності, даючи привід путіну і путінським фашистам вважати Полтаву «російським містом», - пояснив Олесь Доній.

Також до наради долучилися голова Полтавської обласної Ради Олександр Біленький, заступник голови Полтавської ОВА Олексій Бруслик, заступник міністра культури та інформаційної політики Тарас Шевченко, представники громадськості з Полтави та Києва і представники міської полтавської влади.

За результатами наради вирішили, що протягом одного місяця полтавська міська влада має почати усувати російські пам'ятники із публічного простору міста.

Джерело