Очільниця Парижа Анн Ідальго виступила в сесійній залі Київради. Вона вдруге за час повномасштабної війни відвідує столицю України. Французька делегація привезла до Києва 10 генераторів. Про це повідомив мер Києва Віталій Кличко.

"Сьогодні я йшла містом, яке вистояло. Київ чинить опір, як і вся Україна. Вона протистоїть попри холод, бомбардування, обмеження, оплакуючи загиблих. І ми розділяємо цю тугу з вами, вшановуючи їх", — сказала Анн Ідальго.

Як зазначив Кличко, очільниця Парижа вкотре висловила підтримку Україні. Вона виступила проти участі російських спортсменів на олімпіаді, яка відбудеться у французькій столиці 2024 року.

Мерка Парижа виступила у Київській Раді

"Поки російські війська продовжуватимуть вас бомбардувати, націлюватися на ваше цивільне населення та вашу інфраструктуру, поки російські солдати окуповують вашу територію я не хочу, щоб російські спортсмени брали участь у змаганнях", — сказала Анн Ідальго.

Що відомо про допомогу Франції для Києва та області

На початку вересня 2022 року до Київщини приїхав губернатор французького міста Сен-Жермен-ан-Ле Арно Перікар. З Київської ОВА обговорили допомогу Франції у відновленні пошкодженої внаслідок війни інфраструктури.

Французька компанія Neo-Eco відновить житло на Київщині, використавши залишки зруйнованих війною будівель. Завдяки уряду Франції та іншим донорам компанія планує відновити 6 житлових будинків на 310 квартир, школу на 1000 учнів та дитячий садок.

Очільниця МЗС Франції Катрін Колонна у 30 травня побувала у Києві. Тоді вона передала обладнання цивільної безпеки — пожежні автомобілі та машини швидкої допомоги.

Читайте також

Зеленський зустрівся у Парижі з Макроном та Шольцом

Джерело