Львівська студія Skeiron запустила проєкт #SaveMariupolHeritage, щоб зберегти у цифровому форматі архітектурну спадщину Маріуполя. Першою робою став 3D-тур Маріупольським драмтеатром. Про це команда проєкту повідомила 14 березня у Facebook.

Ідея проєкту – зберегти культурну спадщину від руйнівного впливу війни й часу за допомогою їхнього відтворення в 3D-моделях, які допоможуть під час реставрації в майбутньому.

"Наша мета – зробити об’єкти культурної спадщини доступнішими для людей у всьому світі! Цим проєктом ми хочемо привернути увагу світу до міста й продовжити архівувати інші важливі архітектурні та історичні пам’ятки Маріуполя", – йдеться в дописі команди.

Українська студія розробила 3D-тур драмтеатром у Маріуполі

Тур було створено з використанням передової технології фотограмметрії – вдалось зробити зображення екстер’єру та інтер’єру театру, а потім перетворити їх на 3D-модель із картою глибини.

Зараз уже можна побачити 3D-хмару точок центральної частини міста й 3D-тур по Маріупольському драматичному театру.

Така тривимірна хмара точок центральної частини Маріуполя надає користувачам можливість досліджувати місто унікальним способом. Наразі розробники працюють над покращенням цієї території і шукають більше фотографій довоєнного міста.

Раніше Суспільне Культура розповідало, що на порталі туристично-культурного хабу "Київ Цифровий" стали доступні 3D-тури будівлями, зруйнованими внаслідок російської агресії.

На порталі можна подивитися фото в форматі 360⁰ зруйнованих російськими військовими будинків у Дарницькому, Шевченківському, Святошинському, Оболонському, Подільському та Солом’янському районах. Крім того, можна знайти панорами міст та сіл області, зокрема Бородянки, Гостомеля, Маркова, Ірпеня, Бучі, Горенки та Стоянки.

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Ваші історії важливі для нас!

Джерело