62 світлини, на яких зображені краєвиди та монументальна архітектура Національного історико-культурного заповідника “Качанівка” Чернігівської області, експонуються в “Українському домі” у Вашингтоні. Виставка має назву “Стежками Тараса". Від Качанівки до Вашингтону” та присвячена постаті Тараса Шевченка, який неодноразово був гостем палацу. Автор світлин – фотохудожник Микола Череп.

Вперше фотовиставка побачила світ за два дні до повномасштабного вторгнення, 22 лютого 2022 року в Черкаському краєзнавчому музеї.

Із середини літа світлинами зацікавилися в Національному центрі ділового та культурного співробітництва “Український дім” та запропонували Миколі Черепу продемонструвати свої роботи у Вашингтоні. Виставку “Стежками Тараса. Від Качанівки до Вашингтону” відкрили 27 лютого. Подію приурочили до дня народження Тараса Шевченка, який відвідував Качанівку щонайменше чотири рази та мав тісні відносини із родиною Тарновських.

У Вашингтоні проходить фотовиставка із краєвидами Качанівки – заповідника на Чернігівщині

На світлинах зображені краєвиди Качанівки у різні пори року, її монументальна архітектура.

“Ці фото – місток між минулим і теперішнім. Ці фото – ота атмосфера і духовна суть садово-паркового мистецтва в культурній спадщині часів Тараса Шевченка і художника Штернберга. Це вагомий внесок у відродження пам’яті Шевченка, неповторної Качанівки, яка 100 років була осередком духовної культури Лівобережної України”.

Фото зроблені у період із 2007 по 2021 рік. Загалом фотомистецтвом Микола Череп займається 15 років. Його творчий доробок сягає 500 робіт.

“Доля дає мені можливість потрапляти в такі епіцентри подій і фіксувати їх. Я знімаю під час повні, під час дощів, непогоди, зими, завірюхи, зливи, у золоту осінь, на сході та заході сонця. Є об’єкти, на які я виходжу практично в усі пори року”.

Є й фотореконструкції. Микола Череп проживає поруч із Качанівкою, є засновником агротуристичного комплексу “Соколиний хутір”, має Кінний родинний театр.

“Оскільки ми займаємося двома періодами – Запорізька Січ і Кубанське військо в історичному костюму із кінними напрямками, то сам Бог велів використати територію Качанівки та її історичні факти”.

Для себе Микола Череп виділяє чотири роботи: "Качанівське диво", де зображений місток – символ між Качанівкою теперішньою і Качанівкою на полотні Василя Штернберга; "Промінь Надії" – світлина парку "Романтичних руїн", яка є нагадуванням про теплі почуття Тараса Шевченка до племінниці господаря Качанівки Надії Тарновської; "Серце парку" – світлина балки "Судине"; "Око роду – світлина столітнього дуба на березі Майорського ставу.

“Мені вдалося розкрити суть пейзажного парку через цей дуб. У нього так розташоване гілля і стовбур, що він стоїть, як людина. Він як би передвісник, хранитель і оберіг цього парку”.

В ході виставки охочі можуть придбати електронну версію робіт Миколи Черепа. Кошти будуть спрямовані на проєкт “Незламні” – програма із протезування та реабілітації українських дітей, які постраждали від російської агресії.

Виставка діятиме щонайменше до кінця березня, адже, зі слів Миколи Черепа, користується увагою у відвідувачів “Українського дому”.

Читайте також

Костюм чернігівки Вікторії Апанасенко "Воїн світла" став переможцем онлайн-голосування у конкурсі костюмів "Міс Всесвіт"

Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube.

Джерело