На українських автозаправних станціях спостерігається зниження вартості палива, яке обумовлено кількома причинами, зокрема, низькими світовими цінами та ембарго щодо російських нафтопродуктів.

Про це в ефірі телемарафону "Єдині новини" повідомив Сергій Куюн, керівник "Консалтингової групи А-95".

Причин ( здешевлення палива на АЗС — ред.) дві. Перша — ціни на світовому ринку падають. Друга — ми дуже гарно підготувалися до антиросійських санкцій, які були запроваджені з 5 лютого у Європі — ембарго на імпорт російських нафтопродуктів", — зазначив Куюн.

Світові ціни та антиросійські санкції: аналітик назвав причини здешевшання пального на АЗС

За його словами, український уряд ще наприкінці жовтня звернувся до трейдерів із закликом формувати запаси для того, щоб мінімізувати ймовірні перебої або кризові явища.

"В результаті ми маємо дуже гарні запаси за січень, лютий цього року — на ринку було пального більше, ніж у січні-лютому 2022 року. Тому, запаси плюс світові тенденції — маємо ось таку картину", — розповів керівник консалтингової групи.

Падіння цін на світових ринках Сергій Куюн пов’язує із відповіддю на скепсис щодо антиросійських санкцій.

"Багато, хто вважав, що вони недостатні, неефективні. Але по факту ми бачимо падіння цін, рекордні запаси не лише в Україні, але й в Європі. Це — найкраща ілюстрація російських міфів, що без російського пального все зупиниться, буде зростання цін. Насправді маємо зовсім іншу картину", — зауважив експерт.

Він додав, що поки що відсутні фактори для різкого здорожчання пального, оскільки ситуація на світових ринках залишається сприятливою.

"Сьогодні ми маємо ціну на нафту 70 доларів за барель, а в березні минулого року на піку вона була 140 доларів. За рік ціна впала вдвічі. Нікому в світі не потрібні високі ціни. Ні США, ні Європі. Дуже великі сили зацікавлені, щоб ціни зберігалися на нормальних рівнях. Ми бачимо, що росіяни зараз загнані у кут і шукають нові ринки збуту поза Європою", — розповів Сергій Куюн.

Читайте також

МЗС спростувало заяви ООН щодо "жорстокого" поводження з полоненими РФ, бої за Бахмут тривають. 395 день війни. Онлайн

Джерело