Історію акторки розповіли в Ukrainian film school. 

Акторка рятує поранених бійців на фронті: історія Наталки Щуки

Фото: Ukrainian film school

“Права на помилку немає ні в кого. Завжди страшно і я розумію, що можу не повернутися з чергової ротації. “Я не очікувала” – це більше про людей, яких зустрічаю протягом року повномасштабного вторгнення. Це про розчарування і навпаки – абсолютне захоплення. Це про страх, який доводиться щоразу опановувати”, – сказала Наталка, говорячи про пережите після повномасштабного російського вторгнення.

Вона додала, що у той час, коли думаєш, що загинеш в голові виникає лише одна думка: “Ти не встиг щось зробити”. За словами Щуки, вона тримає цю думку в голові. Саме вона дає волонтерці сили рухатися далі.

Акторка рятує поранених бійців на фронті: історія Наталки Щуки

Фото: Ukrainian film school

Акторка рятує поранених бійців на фронті: історія Наталки Щуки

Фото: Ukrainian film school

Зазначається, що Наталка спочатку навчалася на інструктора, а згодом стала частиною добровольчого підрозділу “Тактична медицина Північ”.

Відтепер досвід роботи в театрі та в журналістиці Щука застосовує, намагаючись пришвидшити перемогу у війни. Зокрема, акторка проводить навчання з надання домедичної допомоги, які вже опанували 12 тисяч військових.

“На полі болю після поранень з критичною кровотечею у бійців може бути лише кілька хвилин, щоб зупинити масовану кровотечу. А інакше вони можуть просто не дожити до побачення з професійними медиками, і важливо в ці перші хвилини вміти правильно надавати допомогу собі або побратимам. Після навчання всіх військових ми забезпечуємо аптечками. Одна така аптечка зараз коштує 100-150 євро”, — сказала Наталка.

Після завершення війни Щука планує повернутися на сцену. Втім, театр “Почайна”, на жаль, не зміг пристосуватися до випробувань повномасштабного вторгнення. Тому, акторка очікує на нові проєкти.

Акторка рятує поранених бійців на фронті: історія Наталки Щуки

Фото: Ukrainian film school

  • Дар‘я Коломієць — українська діджейка, продюсерка, теле-, радіоведуча, засновниця музичного додатку MusiCures і культурна активістка.
  • В Україні є велика кількість людей похилого віку. Кожен четвертий житель нашої країни старше 60 років і більшість із них — жінки. Деякі з них пережили Другу світову війну в дитинстві, а у 2014 їхнє життя знову змінилося, коли Росія анексувала Крим та частину Луганської й Донецької областей на Донбасі.
  • Одного разу волонтерці та бізнесвумен Дані Яровій написала Аліса Петрова, мама військовослужбовця Івана Нестерова. Вона дуже хотіла отримати для сина календар з автографом Головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного, в якого син безумовно вірив і яким захоплювався. Через кілька днів Аліса Петрова написала, що її син загинув. У пам’ять про нього жінка посилила свою допомогу ЗСУ.

Джерело