Ексміністр енергетики Олексій Оржель (2019-2020) вважає, що новий тариф на елетроенергію "не відповідає реальності". Його потрібно підвищити ще щонайменше у два рази - понад 5 грн за кіловат. 

Таку думку він висловив в інтерв’ю виданню "Главком".

На його думку, платити за елетроенергію українці повинні за ринковими цінами. Зараз собівартість електрики вища за встановлений Кабміном тариф, тому 2,64 грн за кіловат/годину не відповідає реальності.

Тарифи на світло потрібно підвищити ще удвічі: гучна заява ексміністра енергетики Оржеля

"Тариф 2.64 грн за кіловат/годину для населення не відображає реальної ціни. 3.30 – це одне лише виробництво електрики. Додаємо сюди тариф на розподіл і виходить більше 5 грн", - коротко пояснив він. 

Від 1 червня в Україні зросли тарифи на елетроенергію

Нагадаємо, Кабмін ухвалив рішення підняти тарифи на світло для населення майже удвічі. Нові тарифи почали діяти від 1 червня. Тепер єдиний тариф у розмірі 2,64 гривні за кіловат-годину. Спочатку планувалося підвищити ціни до 2,88 гривні за кіловат-годину, але уряд змінив рішення на користь мінімального тарифу.

Але як зазначають в Кабінеті міністрів України, можна зекономити за допомогою двозонних та тризонних тарифів. Відповідно до цих тарифів, вартість електроенергії залежатиме від часу споживання. У пікові години споживання електроенергії вартість буде нараховуватись за повним тарифом, а в  не пікові години вона може бути набагато дешевшою.

Читайте також:

  • Як економити електроенергію в умовах її здорожчання: ефективні поради
  • Обов'язковий техогляд в Україні 2023: які зміни, що потрібно знати водіям

Джерело