10 червня 2023 року — субота. 472-й день війни в Україні.

Яке завтра, 10 червня, церковне свято

10 червня в церковному календарі – день пам’яті преподобного Микити Сповідника. Жив він у другій половині VIII століття і вже в юні роки вирізнявся особливою любов'ю до Бога. В свідомому віці зрікся всього мирського та присвятив себе служінню Господа. Згодом став єпископом, а потім ще й архіпастирем. Був милосердним, благочестивим та добрим чоловіком, який завжди дбав про немічних, дітей та вдів.

Коли імператором був Лев Вірменин, Микита активно боровся із єрессю, переконував людей прийняти християнство та всіляко підтримував вірян. За це його схопили і піддали страшним тортурам, а пізніше відправлили у заслання.

Яке завтра, 10 червня, свято – все про цей день, яке церковне свято, що не можна робити

Що не можна робити цього дня

  • Не дозволяється працювати — присвятіть свій вільний час молитві та спілкуванню з рідними.
  • Не можна сваритися, лаятися і лихословити.
  • Не варто залишати двері в будинку відчиненими.

Народні прикмети і традиції на 10 червня

Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет на цей день: 

  • дивилися, який сьогодні день: погожа погода означає, що буде великий урожай;
  • птахи низько літають — чекайте на дощ;
  • з'явилося багато ящірок — до дощу;
  • в мурашнику багато мурах — буде вітер;
  • якщо погода безвітряна, буде хороший урожай;
  • на траві роса — хліби будуть добре колоситися.

Здавна 10 червня в народі називали Микита-гусярник, адже вірили, що цей святий регулює приліт диких гусей і час, коли з яєць з'являються маленькі гусенята. Віряни обов'язково молилися цього дня преподобному, щоб той захистив домашню птицю від хвороб. Зазвичай цього дня починає колоситися жито, тому пологи проводили часто в полі. Вірили, що тоді вони минуть легко, а мама і малюк будуть здоровими.

Погода на 10 червня

Завтра, 10 червня, в Києві вранці і ввечері ясно, вдень небо затягнуть хмари і піде дощ із грозою. У Львові хмарно, вночі дощитиме, але вранці без опадів, вдень дощ відновиться, але свою силу поступово набере до вечора. У Харкові хмарно, без опадів. В Одесі похмуро, опадів не очікується.

Температура повітря в Києві — +27 вдень та +18 вночі. У Львові — +21 вдень та +16 вночі. У Харкові — +29 вдень та +17 вночі. В Одесі — +26 вдень та +19 вночі.

Пам’ятні дати 10 червня

Календар важливих подій в Україні та світі за 10 червня:

  • 978 рік — Князь Володимир сідає на київський престол;
  • 1793 рік — у Парижі створюють перший у світі публічний зоопарк;
  • 1865 рік — у Мюнхені відбувається прем'єра опери Рихарда Ваґнера "Тристан та Ізольда";
  • 1907 рік — французькі інженери брати Люм'єр винаходять спосіб друку кольорових фотографій, які планували використовувати для виробництва кольорового кіно;
  • 1909 рік — пасажирський корабель "Славонія", що зазнає катастрофи біля Азорських островів, уперше у світі використовує сигнал SOS;
  • 1917 рік — у Києві розпочинає роботу I Всеукраїнський селянський з'їзд;
  • 1918 рік — проголошують незалежність Вірменії (28 травня за старим стилем);
  • 1943 рік — угорець Ласло Біро винаходить кулькову ручку;
  • 1984 рік — американці проводять перше успішне випробування протиракетної системи в космосі;
  • 2003 рік — дует "Modern Talking" знову розпадається.

Іменини: як назвати дитину, яка народилася 10 червня

Які завтра іменини: Денис, Гнат, Захар, Дмитро, Микола, Микита, Павло, Макар.

Талісманом людини, народженої 10 червня, є хризоберил. Золотистий мінерал, який було знайдено та описано наприкінці XVIII століття. Але відомо, що хризоберил використовували ще в II столітті до нашої ери. Вірили, що він наділений магічними властивостями, наприклад, амулети з каменем допомагають розуміти мову звірів та птахів.

Цього дня народилися:

  • 1911 рік — український актор театру та кіно, телеведучий Петро Юхимович Вескляров;
  • 1923 рік — британський бізнесмен, творець видавничої та газетної імперії, уродженець Солотвина (Закарпаття) Роберт Максвелл;
  • 1951 рік — український письменник і політичний діяч, "батько українського бестселера" Василь Шкляр;
  • 1987 рік — український артист балету, прем'єр Національної опери України Стоянов Олександр Опанасович.

Який завтра день в Україні і світі

10 червня в Україні і світі святкують Міжнародний день молодих орлів. Цю особливу подію присвячують навчанню молоді авіації. Проходить традиційно в другу суботу червня. Свято було створене за ініціативи Асоціації експериментальних літаків. Воно надає дітям від 8 до 17 років можливість випробувати авіацію і максимально вивчити цю професію.

Також 10 червня Всесвітній день публічного в'язання. Щорічна подія, яка проводиться в другу суботу червня. Вона допомагає об'єднати людей, які полюбляють в'язати, в усьому світі. Цього дня всі в'язальниці будь-якого рівня можуть вийти в громадські місця і поділитися з іншими своєю пристрастю до цього ремесла.

А ще 10 червня Всесвітній день ляльки. Припадає щороку на другу суботу червня. Лялька є улюбленою іграшкою дітей різних вікових категорій. Ініціаторкою створення такого цікавого свята стала Мілдред Сілі — американська бізнесвумен, авторка численних робіт на тему колекціонування та виготовлення ляльок, колекціонерка. Всесвітній день ляльки має навіть свій логотип, який створила художниця і дизайнерка ляльок Бутсі Кейловіт Тайнер. Це маленька дівчинка з німецькою лялькою біск у руках.

10 червня святкують Всесвітній день морозива. Саме цього дня 1786 року у США розпочалися масові продажі цього літнього десерту. Проте, ще задовго до цієї події світова кулінарія вже могла похвалитися вишуканими рецептами морозива. Ініціаторами створення свята стали представники американської компанії Ben & Jerry’s. Вони є фабрикою морозива, замороженого йогурту, шербету, яка відкрилася далекого 1978 року.

Також 10 червня Всесвітній день стилю модерн. Свято було створене 2013 року, а ініціатором цього виступив угорський журнал Szecessziós Magazin у співпраці з Музеєм прикладного мистецтва (Будапешт). Дату обрали невипадково. Саме цього дня пішли з життя знамениті архітектори-модерністи: Еден Лехнер (спроєктував той самий Музей у Будапешті) та Антоніо Гауді.

А ще 10 червня Всесвітній день ремісництва. Цього дня 1964 року у Нью-Йорку відбулася перша міжнародна конференція, у якій взяли участь представники уряду, художники, ремісники та викладачі з 40 країн світу. Тоді ж затвердили Всесвітню ремісничу раду.

10 червня святкують Міжнародний день геральдики. Створили свято 2013 року. Дату обрали невипадково. Саме цього літнього дня 1128 року англійський король Генріх Перший Боклерк подарував своєму майбутньому зятю Жоффруа V Плантагенету під час посвяти його у лицарі щит, на якому зображалися три пари золотих левів. Серед деяких геральдистів існує думка, що саме цей символ став одним з першим в історії гербом.

А ще 10 червня День кулькової ручки та День чаю з льодом.

Джерело