До Міжнародного дня архівів у Державному архіві Львівської області показали як працюють із документами. Як повідомила головна спеціалістка відділу використання інформації з документів Олена Костів — після 24 лютого 2022 там також розпочали збирати документи, що стосуються російської агресії в Україні.

Наталя Даниляк із колегами оцифровує фонди у Державному архіві Львівської області. За словами спеціалістки архіву, мають намір оцифрувати все, що зберігають. А це понад 2,5 мільйони одиниць документів.

Таких полиць із документами у Львівському архіві загалом майже 35 кілометрів. Як каже спеціаліст відділу зберігання архіву Василь Петришин, потрібні спеціальні умови для зберігання документів.

35 км полиць з документами: як працює Державний архів Львівщини

"Забезпечується певна температура, бо при 90 відсотках вологості документи попливуть. Потрібно, щоб були вікна спеціально заклеєні, зашторені, щоб не падало сонячне світло на коробки", — розповідає спеціаліст відділу зберігання Василь Петришин.

Головна спеціалістка відділу використання інформації з документів Олена Костів розповідає, що у архіві є документи різних періодів і різних видів. Серед них — фото, відеодокументи.

Із початком повномасштабного вторгнення у архіві документують та опрацьовують факти російської агресії. Наприклад, там є спогади людей із "Азовсталі" у Маріуполі.

"Ми створюємо фонд, це все обліковуємо, присвоюються номери і це є архівні документи. Це для наших нащадків ми збираємо, щоб ми пам’ятали. Щоб пам’ятали так, як ми пам’ятаємо про Голодомор, про репресії, щоб ми так само пам’ятали про війну", — каже Олена Костів.

Зараз, за словами Олени Костів, у архіві просять зголошуватись та надавати свої свідчення для документування російських злочинів в Україні.

Джерело