Луганська обласна військова адміністрація представила "дорожню карту" відновлення освіти на звільнених територіях. Вона передбачає різні підходи для територій Луганщини, які були окуповані у 2014 році та після повномасштабного вторгнення РФ.

Про це повідомила пресслужба Луганської обласної військової адміністрації.

За інформацією пресслужби, для закладів освіти, що знаходяться на окупованій з 2014 року Луганщині, розроблять спеціальну адаптивну програму переходу на українську.

Як Луганська ОВА планує відновлювати освіту на звільнених територіях

"За умови повного звільнення Луганської області, планується розробити типові адаптаційні освітні програми щодо переходу на навчання українською мовою у закладах освіти, окупованих з 2014 року територій", — повідомили у пресслужбі.

Також в ОВА планують, що педагоги будуть працювати на цих територіях вахтовим методом та матимуть преференції.

У населених пунктах, які були окуповані після 24 лютого 2022 року перед відновленням освітнього процесу планують обстежити матеріально-технічний стан навчальних закладів, розробити логістику та безпеку учнів та вчителів.

"Планують також створити кадровий резерв педагогічних і адміністративних працівників для роботи в закладах освіти на деокупованих територіях: своєрідний "Педагогічний десант". Мотивувати вчителів планують пільгами та вирішенням соціально-побутових питань", — повідомили у пресслужбі.

Для дітей з Луганщини, які у цьому навчальному році вчились дистанційно, хочуть розробити індивідуальні навчальні плани та нові критерії оцінювання.

В Луганській ОВА також розказали, що роботу закладів професійної та технічної освіти будуть після звільнення планувати з огляду на процеси відновлення економіки та соціальної сфери області.

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram

Джерело