Радник Офісу президента Михайло Подоляк пообіцяв, що громадяни України, які ховаються від війни за кордоном, зіткнуться з “юридичними проблемами” після повернення додому.

Про це він говорив під час ефіру з російською опозиціонеркою та публіцисткою Юлією Латиніною.

За його словами, щодо втікачів, які придбали фіктивні довідки і виїхали за кордон, будуть судові рішення, оскільки такий документ “є проявом корупційної дії”. 

Після повернення з-за кордону ухилянтів чекатимуть юридичні проблеми — Подоляк

“На основі цього треба буде звертатися в суди тих країн, де вони перебувають як біженці з певними юридичними статусами, що їм це скасували, і в судах цих країн довести, що ця людина отримала довідку не належним чином”, - зауважив Михайло Подоляк. 

Водночас він визнав, що складність юридичної процедури екстрадиції ухилянтів з країн Заходу, де вважають, що людина має право боятися воювати, тому вважає, що в такий спосіб на масове повернення цих людей сподіватися не варто. 

“Але будуть реєстри людей, які отримували фіктивні довідки і тоді в них будуть проблеми вже при поверненні до України, будуть йти юридичні процедури. Якщо вони добровільно зараз не повертаються, то коли війна закінчиться у них будуть певні юридичні проблеми - будуть вияснятися підстави, на яких вони покинули країну, тощо”, - наголосив Подоляк. 

Нагадаємо, раніше представник президента у Верховній Раді, член парламентського комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки Федір Веніславський повідомив про юридичні підстави, які дозволяють повернути з-за кордону військовозобов’язаних чоловіків, які виїхали з України, купивши довідки у корумпованих посадовців військово-лікарської комісії (ВЛК).

Читайте також:

  • Юридичний казус: адвокат стверджує, що закону щодо заборони виїзду за кордон чоловікам немає
  • Відповідатимуть індивідуально: що чекає на ухилянтів, які втекли за кордон зі сфальшованими довідками від ВЛК
  • Ухилянти від мобілізації заплатили посадовцям десятки мільйонів доларів — Арахамія

Джерело