Міністерство закордонних справ Росії прокоментувало обмеження в'їзду російських авто до ЄС, назвавши це новою "залізною завісою", яка максимально обмежує можливості спілкування між людьми.

Про це йдеться у заяві російського відомства.

В МЗС кажуть, що розʼяснення Єврокомісії є не "першою антиросійською акцією", яка почалася із запровадження заборони на ввезення у ЄС товарів російського походження, пряме авіасполучення та посилення візової практики.

МЗС Росії прокоментувало на обмеження в'їзду російських авто до ЄС

У заяві йдеться, що ці роз'яснення щодо санкцій перебувають за "межею абсурду" та спрямовані на завдання збитків простим росіянам, на те, щоб фактично унеможливити громадянам Росії в'їзд до Євросоюзу.

"Розцінюємо це як свідомі дії Єврокомісії, націлені на внесення правової невизначеності та відверте провокування країн-членів ЄС на посилення дискримінації росіян за національною ознакою. І хоча Єврокомісія спішно видалила з публічного доступу свої первісні роз'яснення з цього приводу, їхня остання версія кардинально не змінює ні суті питання, ні завдання цієї ініціативи", — йдеться у заяві.

Міністерство закордонних справ Росії закликає громадян зважувати ризики під час подорожей до Євросоюзу.

Що відомо про заборону ЄС щодо перетину кордону для росіян

8 вересня Єврокомісія опублікувала роз'яснення щодо ввезення та ввезення товарів з Росії. Пізніше Єврокомісія заявила, що список, до якого входять автомобілі, одяг, смартфони та інші товари особистого користування, має рекомендаційний характер і країни ЄС мають індивідуально вирішувати, вводити заборони чи ні.

Про обмеження на кордонах заявили вже Литва, Естонія, Фінляндія, Латвія та Польща.

Джерело