У Мукачівському міськрайонному суді Закарпатської області розглядали справу про відмову від мобілізації одного чоловіка, який стверджував, що не бажає брати участь у військових діях і має обов'язок забезпечувати свою родину. 

Судові документи підтверджують, що цей чоловік є батьком однієї дитини і в шлюбі. У квітні 2023 року йому була вручена повістка, і він пройшов обов'язковий медичний огляд у Воєнно-лікарській комісії (ВЛК), де його оголосили придатним до служби в армії в умовах воєнного стану.

Проте ця особа відмовилася від мобілізації. Він заявив: "Я не бажаю  брати участь у війні і відчуваю відповідальність за матеріальне забезпечення своєї родини. Воювати не хочу, адже у мене є родина".

На судовому засіданні чоловік визнав свою провину і не сперечався з обвинуваченням. Він вимолив у суду максимально м'яку покарання, не виключаючи можливість відбувати його на режимі спрощеного контролю.

Мукачівський міськрайонний суд засудив цього чоловіка за порушення статті 336 Кримінального кодексу України, призначивши покарання у вигляді трьох років позбавлення волі, проте з можливістю заміни цього терміну на один рік іспитового періоду.

Варіант відбування покарання на режимі спрощеного контролю залишено на розсуд позасудових органів. При цьому вирок може бути оскаржено в апеляційному суді.

Останні новини України:

Джерело