На тлі скандалу з російським слідом серед власників змагання, закидами щодо ескорт-діяльності та зв’язками деяких учасниць із росіянами, оргкомітет національного конкурсу краси «Міс Україна» все ж оголосив цьогорічних переможниць. Титул «Міс Україна 2023» здобула 18-річна студентка Софія Шамія з Київської області. Дівчина стала переможницею голосування на офіційному сайті конкурсу, який вперше проводили онлайн через продовження війни в Україні.

Найближчим часом відбудеться офіційна коронація та розпочнеться підготовка до фіналу головного міжнародного конкурсу Miss World-2023, який відбудеться 16 грудня в Індії. Про це повідомляється на офіційній сторінці конкурсу в Facebook.

Після скандалу названо переможницю «Міс Україна 2023» (фото)

Софія навчається на економічному факультеті Києво-Могилянської академії. Вільно володіє англійською. Сім років займалася танцями. З дитинства любить малювати, створює картини у стилі попсюрреалізму. Після початку повномасштабної війни організувала благодійний аукціон своїх робіт, а всі отримані кошти передала на допомогу ЗСУ.

Після скандалу названо переможницю «Міс Україна 2023» (фото) Після скандалу названо переможницю «Міс Україна 2023» (фото)

Окрім «Міс Україна-2023», було оголошено імена учасниць голосування, які посіли друге і третє місця та отримали можливість представити Україну на ще двох престижних конкурсах. Так, 26 жовтня до Токіо на «Міс Інтернешнл-2023» поїде 18-річна Софія Згоба зі Львівської області. А на «Міс Земля-2023» до В'єтнаму у грудні вирушить 21-річна Анастасія Феєр із Закарпатської області. 

Після скандалу названо переможницю «Міс Україна 2023» (фото)Після скандалу названо переможницю «Міс Україна 2023» (фото)

Незадовго до оголошення результатів довкола конкурсу «Міс Україна» спалахнув скандал. Шоумен та гуморист Андрій Лузан у соцмережах закликав бойкотувати конкурс, оскільки, за його словами, частина фіналісток не живуть в Україні, а хтось і геть помічений у зв'язках із росіянами.

Через добу оргкомітет конкурсу оголосив про перевірку оприлюднених у мережі фактів та виключив трьох учасниць з-поміж фіналісток. У соцмережах дівчата зазначили, що нібито самі зняли свої кандидатури.

Джерело