В Аргентині на президентських виборах переміг лібертаріанець Хав'єр Мілей. Його прихід до влади може вплинути на стосунки Аргентини зі США та Україною.

Про це йдеться у сюжеті кореспондентки ТСЕ Яни Слєсарчук.

Що відомо про нового президента Аргентини

Хав'єр Мілей - економіст і зірка аргентинських токшоу. Два з половиною роки тому він заснував лібертаріанський альянс "Свобода наступає" і восени 2021 року він потрапив до парламенту. Символом свого руху Мілей обрав бензопилу, яка символізує намір радикально розібратися з проблемами в країні.

Президентом Аргентини став ексцентричний політик: чому його порівнюють із Трампом та як він називав Путіна

"Ситуація в Аргентині критична. Нашій державі потрібні радикальні зміни. Немає часу на щось поступове. Немає часу для поміркованості", - каже Хав'єр Мілей.

Його давно порівнюють із найексцентричнішим американським президентом Дональдом Трампом. І через зовнішній вигляд, і через те, що прихильників він "заводить", наче справжня рокзірка. Молодший за Трампа майже на тридцять років Мілей ще й співає.

Спершу мало хто сприймав Мілея серйозно і вірив, що в нього є справжні шанси виграти передвиборчі перегони. Ексцентричний політик живе з сестрою і чотирма собаками - клонами його улюбленого пса, який помер 6 років тому.

Собак Мілей назвав на честь відомих екномістів: Мюррей, Мілтон, Роберт і Лукас. Сестра Каріна очолила його передвиборчий штаб. Супротивники часто допитувалися, чи немає в них часом інтимних стосунків.

Мілей називав Путіна диктатором та підтримував Україну

Однак ненавидять і бояться нового аргентинського президента геть не за це. Він уже пообіцяв референдум про заборону абортів, які в католицькій Аргентині дозволили лише три роки тому.

Крім того, Мілей планує скасувати національну валюту та перейти на американський долар, а ще - розігнати центробанк і низку міністерств. Він дозволяє собі називати дурнем одного з найпопулярніших земляків - Папу Римського.

Але принаймні не збирається дружити з Путіним, якого на початку російського повномасштабного вторгнення до України назвав диктатором і сказав, що підтримувати Україну - це підтримувати свободу. Інавгурація нового президента Аргентини призначена на десяте грудня.

▶ На YouTube-каналі ТСН можна переглянути за цим посиланням відео: ТСН 15:00 за 20 листопада 2023 року | Повний випуск новин

Нагадаємо, в Аргентині 19 листопада обрали нового президента – правого лібертаріанця Хав'єра Мілея.

Читайте також:

  • В Аргентині російський посол поскаржився на русофобію: "Отримав по шиї"
  • В Аргентині стурбовані кількістю вагітних росіянок: у чому причина
  • В аеропорту Аргентини почали масово затримувати вагітних росіянок: що сталось

Джерело