Депутата Каховської районної ради та жительку Херсонщини підозрюють у колабораційній діяльності. Їм загрожує до десяти років позбавлення волі.

Про це у Telegram повідомила Херсонська обласна прокуратура.

За даними слідства, у вересні 2022 року 48-річний депутат обійняв посаду "начальника відділу земельних відносин Департаменту племінного тваринництва, рослинництва та земельних відносин" в окупаційному міністерстві сільського господарства і рибальства Херсонської області". У листопаді 2022 року він очолив цей департамент.

На псевдопосаді чоловік формував апарат незаконного органу влади. Він контролював галузь сільського господарства та процес перереєстрації агропідприємств за російським законодавством.

Очолили так звані

Інша підозрювана — 56-річна жінка обійняла посаду так званої "начальниці відділу фінансової політики та держпідтримки департаменту агропромислового комплексу Херсонщини. У вересні 2022 року — очолила структурний підрозділ "департаменту бухгалтерського обліку, фінансування і координації підтримки агропромислового комплексу". Підозрювана вела бухгалтерський облік псевдоміністерства, займалася бюджетними питаннями та складала звітності щодо використання грошей.

Раніше в прокуратурі повідомили, що за пособництво РФ судитимуть так званого "першого заступника Херсонської облспоживспілки". Під час окупації Херсона підозрюваний збирав "данину" на ринках та фінансував окупантів.

Читайте нас у Тelegram: Суспільне Херсон

Підписуйтесь на Суспільне Херсон у Viber

Джерело