Президент Польщі Анджей Дуда відреагував на слова колишнього президента США про намір заохочувати Росію атакувати членів НАТО, які не платять внесків до Альянсу.

У соцмережі Х Дуда написав, що "союз Польщі і США має бути сильним, незалежно від того, хто нині перебуває у владі".

"Я завжди так діяв, і діятиму в цьому дусі, поважаючи всіх наших партнерів у США. Образа половини американської політичної сцени не служить ані нашим економічним інтересам, ані безпеці Польщі", – підкреслив Дуда.

Він додав, що "Польща за останні вісім років веде мудру і далекоглядну політику та витрачає на оборону 4% ВВП, завдяки чому країна є і буде в безпеці".

Натомість глава польського уряду Дональд Туск розкритикував слова Трампа. Критично щодо слів Трампа висловилися також інші члени уряду Туска.

Дуда не ображається на слова Трампа Що відомо про заяву Трампа "заохочувати" Росію до атак на членів НАТО

10 лютого колишній президент США Дональд Трамп під час мітингу у Південній Кароліні згадав, як, перебуваючи на посаді, заявив одному з лідерів НАТО, що "заохочував би" Росію напасти на тих членів Альянсу, які роблять недостатні внески на оборону.

Заступник прессекретаря Білого дому Ендрю Бейтс назвав слова Трампа "жахливими і ненормальними", а також такими, що ставлять під загрозу національну безпеку й економіку США.

Голова Європейської Ради Шарль Мішель розкритикував заяву Трампа. За словами Мішеля, нерозважливі заяви про безпеку НАТО та солідарність статті 5 служать лише інтересам президента РФ Володимира Путіна.

Генсек НАТО Єнс Столтенберг заявив, що НАТО "готове і здатне захистити всіх союзників" після того, як експрезидент США Дональд Трамп заявив, що "заохочував" би Росію до агресії проти Альянсу.

Джерело