В Україні розглядають можливість посилити мобілізацію – Кабмін планує блокувати рахунки ухилянтам. У Верховній Раді розкритикували цю ідею та запропонували позбавляти їхніх дітей права на вищу освіту.

У Верховній Раді запропонували позбавити дітей ухилянтів права на вищу освіту

У Верховній Раді запропонували позбавити дітей ухилянтів права на вищу освіту – today.ua
Відповідну заяву зробив депутат ВРУ Вадим Івченко. Він висловився про скандальний законопроект №10449, який Рада ухвалила у першому читанні. Народний обранець вважає, що мобілізація потрібна, але вона має бути правильною.

Йдеться про призов до армії фахівців, які можуть виконувати завдання у зв’язку зі своєю спеціалізацією та отриманими навичками. Наприклад, айтішникові нічого робити в штурмовій бригаді, він може принести ЗСУ більше користі як оператор дронів. У кожного має бути своє місце, упевнений нардеп.

Івченко наголосив, що ніде у світі немає добровільної мобілізації і всі, хто виявив бажання захищати Батьківщину, вже на фронті. Тому примус має бути. Він нагадав, що в Ізраїлі усі чоловіки стоять на обліку, а в Україні багато тих, хто ховається від ТЦК.

За словами депутата парламенту, влада відмовлятиме у послугах тим, хто не погодився стати на захист держави. Однак блокування рахунків не є одним із заходів, які можуть застосовуватися до ухилянтів. Банки запросять військовий квиток і за його відсутності заборонять користуватися картками.

“Якщо ви не зможете надати інформацію про військовий облік, то ви не пройдете ідентифікацію та не зможете користуватися карткою. Це не блокування рахунків”, – пояснив Івченко.

Нардеп додав, що зараз більшість фінансових операцій проходять в електронному варіанті, тому не можна позбавляти чоловіків доступу до грошей та приректи на смерть. Потрібні інші заходи, серед яких обмеження доступу до освіти:

“Політичне керівництво пропонує: якщо ти не хочеш виконувати свій громадянський обов’язок, захищати Батьківщину і якщо не перебуваєш на військовому обліку, держава може відмовляти тобі в послугах. Наприклад: ти не отримуватимеш підтримку держави, твої діти не вступлять до вишу або ти сам не вступиш до вишу”.

Парламентарій наголосив, що чоловіки мають оновити дані про себе у військкоматах, щоб держава знала про резерв потенційних бійців:

“Якщо поліція побачить, що в тебе немає прав, може конфіскувати машину. Також і тут: держава тобі просто відмовить у певних послугах”.

У Верховній Раді запропонували позбавити дітей ухилянтів права на вищу освіту

Івченко торкнувся теми демобілізації – чоловіки мають розуміти, на який термін їх призвали.

Членкиня Комітету ВРУ з питань освіти Юлія Гришина оцінила висловлювання колеги. Вона назвала їх його особистими міркуваннями й наголосила, що про запровадження подібних ініціатив не йдеться.

Джерело