Воїни 24-ї окремої механізованої бригади імені короля Данила впритул до лінії фронту облаштували майстерню з виготовлення смертельних дронів для окупантів, щоб безперервно перекривати нестачу боєприпасів для української артилерії.

Про це йдеться в репортажі знімальної групи кореспондентки ТСН Маргарити Потапової з Донеччини.

Смертоносна пташка, здатна нести до трьох кілограмів вибухівки до ворожих позицій, злітає в небо. Боєць на позивний "Вжик" тестує дрон-камікадзе, виготовлений всього за годину до цього.

Смертоносні

"Це дрон із новенької партії, один із них зібраний на тест. Збирається, перевіряється, якщо він добре літає, беруться всі інші, клепаються, доставляються на них БК і вони їдуть виконувати свій обов'язок", - каже "Вжик".

Паяльник у руках інженера, стелажі з мікрочипами та деталями, роздрукованими на 3-D принтерах просто тут. Еротичні фото дівчат на стіні для бойового настрою- і за годину ці елементи й запчастини перетворюються у смертоносний виріб - ударний безпілотник як основний вид зброї сучасної війни.

Прошивка та програмне начиння – головний козир цих літунів, щоб вони були ефективними на полі бою. Мізки безпілотника мають працювати так, щоб бути непомітними для частот, які використовують росіяни. Тоді пілот зможе направити ударний дрон за передній край лінії оборони.

"Ця робота є доволі обширною, вона займає до години, тому що її потрібно не лише пропаяти, а ще й налаштувати. Дуже цікаво, я почав тільки тут цього вчитися, але мені подобається. І ще [подобається] дивитися потім ввечері, коли приїжджає пілот, показує відео - результат твоєї роботи", - кажуть військові інженери.

А результат роботи ударних дронів, змайстрованих інженерами 2-ї бригади впритул до лінії фронту - рознесені позиції окупантів, спалена техніка і знищена ворожа сила, яка намагалася продавити лінію оборони на Горлівському напрямку.

Щоб усе це працювало безперервно, бійцям потрібна допомога з тилу. Щоб вчасно закуповувати необхідні деталі та ефективно нищити ворога, аеророзвідники відкрили збір на потреби роти ударних БпЛА. За QR-кодом кожен може стати частиною оборони просто зараз.

Також воїни потребують вмілих рук програмістів та інженерів. "Вжик" у мирному житті займався програмним забезпеченням. Свій перший ударний дрон збирав близько місяця. Тепер на це витрачає кілька годин часу.

Росіяни дещо просуваються на Бахмутському напрямку, кидаючи свої резерви на штурми Іванівського. Щоб покращити своє тактичне положення та більше тиснути на місто Часів Яр, намагаються продавити наших оборонців у напрямку Торецька. Бійці, попри нищівні авіаудари по місту, стримують ворожу навалу, і в більшості завдяки саморобним ударним дронам, які російські РЕБи не здатні заблокувати або посадити.

Нагадаємо, в Мінстратегпромі раніше повідомили, що в січні-лютому 2024 року українські виробники виготовили близько 200 тисяч FPV-дронів. Загалом цьогоріч Україна планує виготовити 2 млн дронів різних типів.

Читайте також:

  • Здоровенний дрон атакував Петербурзький нафтовий термінал: що кажуть в РФ
  • У Санкт-Петербурзі безпілотник врізався у багатоповерхівку – відео, фото
  • Українці вдома збирають дрони-камікадзе для фронту: чи складно це (відео)

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.

Джерело