Порошенко також повідомив, що перенаправив частину коштів для ЗСУ на закупівлю землерийних машин, екскаваторів і бульдозерів

"Європейська Солідарність" ініціює створення у Верховній Раді Тимчасової слідчої комісії з питань будівництва фортифікаційних споруд. Про це на брифінгу заявив лідер партії Петро Порошенко.

Він також повідомив, що перенаправив частину коштів для ЗСУ на закупівлю землерийних машин, екскаваторів і бульдозерів, позаяк ситуація з оборонними спорудами вздовж лінії фронту загрозлива.

"На цьому тижні парламент збирається на сесію. У порядок денний включена велика кількість абсолютно пустопорожніх питань. Я з колегами наполягаю на тому, щоб була внесена постанова про створення ТСК по ситуації з фортифікаційними спорудами. Багатомісячні заспокійливі реляції про те, що споруди будуються, гроші виділяються… Пішов третій рік повномасштабного вторгнення. І це не просто свідчення журналістів, волонтерів, воїнів, депутатів від опозиції. Це – звіт про хід бойових дій", – констатує Петро Порошенко.

"Куди відійшли після важких боїв наші війська від Авдіївки? Чи було через 5-10-15 кілометрів побудовано потужну лінію фортифікаційних споруд у декілька ярусів, бетонні, з "зубами дракона", з мінами, де можуть надійно зайняти ці позиції, захиститися від ворога наші герої? Ні. Пропонують іноді лопатами відкопувати у мерзлому ґрунті рубежі", – обурився політик.

"Ми далі не збираємося з цього приводу мовчати. Парламент нарешті має отримати від уряду відповідно до Конституції ситуацію з фінансуванням, організацією і забезпеченням будівництва", – вважає Порошенко.

"Ми більш як 2 місяці боролися за те, щоб розглянули і поставили на голосування Тимчасову слідчу комісію. А до цього ми купували за власні кошти бульдозери та екскаватори. Вони нові, надійні, частина з них українського виробництва або складання",  – зазначає п’ятий Президент.

"Ми вимушені були передати в Збройні сили техніку, крани, в тому числі на базі "Фоденів". Ми не кажемо, в який батальйон. Ми не кажемо, де саме ведеться будівництво. Але воно ведеться нашою технікою. Швидко закидає бетонні плити, швидко вивантажує, швидко і ефективно працює. Наша команда, волонтери були вимушені, крім того, щоб допомагати ЗСУ зброєю, FPV-дронами, "Посейдонами", вантажівками, лазнями, ПАРМами, величезну частину коштів спрямувати на землерийну техніку. Захист воїна, Save Soldiers – це, в тому числі, надійні, добре заміновані в декілька ешелонів, на декількох рівнях фортифікаційні споруди", – зауважує Петро Порошенко.

"Я закликаю колег, усіх народних депутатів України підтримати на сесії створення Тимчасової слідчої комісії, дати туди кандидатури, тому що не дали опзж і монобільшість. Об’єднатися, припинити політиканство. Кожен має робити все, що може, для того щоб земля України була надійно захищена. У 2014 році ми це побудували за декілька місяців", – нагадав лідер "ЄС".

"Хочу наголосити також на декількох випадках з ВЦА, яким нарешті нарізали невеличку ділянку побудови фортифікаційних споруд і взводних опорних пунктів на декілька кілометрів, де уряд мав виділити фінансування в межах 190 – 200 млн грн. Гроші по цій програмі станом на позавчора не витрачалися. Депутати мають спитати в уряду, чим вони займаються, що вони фінансують, "Єдиний марафон"? Будівництво доріг?", – запитує Порошенко.

"А щодо техніки, яка є в нашому розпорядженні, ми просимо негайно, наша команда разом з ВЦА, де буде визначено, на визначеній ділянці, почати будівництво фортифікаційних споруд з нашою участю. Ми не потребуємо для цього грошей, ми це фінансуємо, ми показуємо, що робити. Я прошу негайно вирішити питання про створення комісії і негайно вирішити питання про ефективне використання закупленої нами техніки", – резюмував політик.

Нагадаємо, уряд виділив рекордних 17,5 млрд грн на облаштування оборонних споруд.

Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.

  • Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.

Джерело