З 4 березня по 2 квітня триватимуть громадські обговорення нових назв для чотирьох десятків вулиць та провулків Олександрійської громади Кіровоградської області. Охочі можуть подати свої пропозиції.

За інформацією з офіційного сайту Олександрійської міської ради, обговорення організували з метою подолання антиукраїнського впливу російської імперської та радянської тоталітарної спадщини у публічному просторі населених пунктів громади.

Подати свою пропозицію можна через електронні консультації, заповнивши відповідну форму, або в письмовому вигляді до відділу внутрішньої політики міської ради чи на поштову адресу: місто Олександрія, проспект Соборний, 59.

"Пропозиції жителів Олександрійської громади, охочих долучитися до громадського обговорення, з обґрунтуванням, подаються із зазначенням прізвища, ім’я, по батькові й адреси особи, яка їх подає, номера телефону. Юридичні особи подають пропозиції у письмовій чи електронній формі із зазначенням свого найменування та місця розташування. Анонімні пропозиції не приймаються та не розглядаються".

Міська рада узагальнить пропозиції та відзвітує про результати протягом двох тижнів після 2 квітня. Пропозиції та зауваження оприлюднять на сайті міської ради, обговорять на засіданні міської комісії з питань топоніміки, охорони культурної спадщини та місцевої символіки. За результатами засідання ухвалять відповідні рішення.

В Олександрійській громаді на Кіровоградщині обговорюють нові назви для 40 вулиць та провулків Які вулиці та провулки хочуть перейменувати та які назви пропонують вулицю Гагаріна – на Січових Стрільців; вулицю Декабристів – на Петра Дорошенка; вулицю Дружби Народів – на Самійла Величка; вулицю Короленка – на Георгія Нарбута; вулицю Крилова – на Остапа Вишні; вулицю Курчатова – на Юрія Кондратюка; вулицю Менделєєва – на Євгена Гребінки; вулицю Некрасова – на Аполлона Цівчинського; вулицю Орловська – на Анатолія Авдієвського; вулицю Осипенко – на Миколи Лисенка; вулицю Радищева – на Данила Апостола; вулицю Робітнича – на Заміську; вулицю Тимірязєва – на Дмитра Яворницького; вулицю Титова – на Левка Лук’яненка; вулицю Тургенєва – на Олександра Мещанінова; вулицю Філатова – на Катерини Білокур; вулицю Ушинського – на Івана Піддубного; вулицю Хасанська – на Калинова; вулицю Ціолковського – на Неоніли Крюкової; вулицю Чайковського – на Михайла Донця; вулицю Чернишевського – на Миколи Борисова; вулицю Чехова – на Євгена Чикаленка; провулок Академіка Павлова – на Володимира Вернадського; провулок Білоруський – на Соломії Крушельницької; провулок Брюллова – на Миколи Міхновського; провулок Герцена – на Анатолія Яблонського; провулок Івана Сухинова – на Володимира Коляди; провулок Ломоносова – на Леоніда Усачова; провулок Михайла Іванова – на Валерія Лобановського; провулок Мусоргського – на Квітки Цісик; провулок Огарьова – на Наума Левковського; провулок Пугачова – на Федора Квартюка; провулок Разіна – на Чумацький; провулок Рилєєва – на Миколи Левитського; провулок Сєрова – на Леоніда Литвиненка; провулок Толстого – на Анатолія Пивовара; провулок Чернишевського – на Семена Климовського; вулицю Тімірязєва у селі Головківка – на Прибережну; вулицю Ціолковського в селищі Олександрійське – на Степову; вулицю Соломка у селі Піщаний Брід – на Зоряна.

Джерело