Українцям готують пенсійну реформу, яка кардинально змінить модель розрахунку виплат та може викорінити таке поняття, як надбавки до пенсії. Про це заявила заступниця міністерки соціальної політики Дар'я Марчак в інтерв'ю OBOZ.UA.

Нинішня пенсійна система має ряд недоліків, яких потрібно позбавлятися. Наприклад, пенсіонери, які вийшли на заслужений відпочинок у різні роки, але на тих же умовах, отримують кардинально різні пенсії. Проблема в тому, що при розрахунку пенсії береться середня зарплата за останні три роки й ті, хто вийшов на відпочинок раніше – одержує менше. 

Українцям можуть скасувати надбавки до пенсій

Українцям можуть скасувати надбавки до пенсій

У Мінсоці працюють над пенсійною реформою, яка передбачає запровадження європейської моделі. Серед головних змін – скасування надбавок. Пенсії розраховуватимуться таким чином, що не буде потреби "дотягувати" їх розмір різними доплатами та бонусами.

Українцям можуть скасувати надбавки до пенсій

"Ми досліджували європейську практику, вивчили різні моделі. І модель, яку ми можемо запропонувати, згідно з нашими розрахунками, дозволить уникнути необхідності застосовувати всі ці натяжки, надбавки", - заявила Дар'я Марчак.

За словами чиновниці, нова реформа має прибрати усі дисбаланси – як у формулі розрахунку пенсії, так і індексації.

Також наш портал інформував, пенсіонерам призначать надбавки та підвищуватимуть їх кожні 5 років: хто та скільки отримає.

Крім того, ми писали, покладіть негайно слухавку: Пенсійний Фонд попереджає українців про нову схему аферистів.

Джерело