Руслан Габрієлян, який зараз захищає Україну у війську, був другим у конкурсному рейтингу, але комісія вирішила, що у нього "не достатньо досвіду"

Комісія з проведення конкурсу на посадку посаду директора Національного антикорупційного бюро виключила кандидата Руслана Габрієляна. 6 лютого всі шестеро членів комісії одностайно ухвалили рішення, що у кандидата нібито немає необхідного 5-річного керівного досвіду, повідомляють "Схеми".

Сам Габрієлян, який серед 22 кандидатів займав друге місце у рейтингу, вважає, що необхідний досвід у нього є.

Конкурсна комісія з відбору директора НАБУ виключила детектива-військового, який розслідував справу щодо Татарова –

Руслан Габрієлян – доброволець-військовий, який до повномасштабного вторгнення у складі групи детективів НАБУ вів справу щодо розтрати під час будівництва квартир для Нацгвардії, в якій фігурував заступник керівника Офісу президента Олег Татаров.

У розпал конкурсу, після того, як кандидат вже успішно склав тести на законодавство та логічні задачі і був серед лідерів, на розгляд комісії раптом винесли питання щодо його невідповідності вимозі закону України "Про НАБУ" щодо його 5-річного керівного досвіду.

Повідомляється, що Офіс генерального прокурора на прохання конкурсної комісії поінформував, що не вважає керівною одну з посад, яку вказав у своїй автобіографії Габрієлян, а саме – "прокурора відділу прокуратури Південного регіону України".

При цьому, сам Габрієлян з цим категорично не погоджується.

"Відповідно до функціональних обов'язків прокурора відділу прокуратури Південного регіону, за мною закріплювалися дві прокуратури за напрямком моєї діяльності: перша – це Дніпропетровська, друга – Запорізька. Я здійснював керівництво у підпорядкованих прокуратурах гарнізонів. Проводив перевірки, надавав фахову допомогу з питань протидії корупції у воєнній сфері. Це все записано в відповідному документі, на який я посилався, коли розписував, що це є керівний стаж. Я дуже засмучений щодо припинення участі, але оскаржувати це рішення не буду" – розповів детектив.

Кандидат просив комісію звернутись до прокуратури Південного регіону і витребувати повну письмову відповідь щодо його керівного стажу. Але голова конкурсної комісії, перший проректор Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого Микола Кучерявенко заявив, що, на його думку, "у комісії наявна вся інформація".

Після повномасштабного вторгнення росії Габрієлян добровільно був мобілізований. До цього він працював керівником відділу детективів НАБУ. Зокрема, Габрієлян був в групі детективів, які вели справу щодо розтрати під час будівництва квартир для Нацгвардії, в якій заступнику керівника Офісу президента Олегу Татарову вручили підозру у хабарництві, але в Офісі президента висловили сумнів у тому, що "повідомили про підозру легітимним чином".

Нагадаємо, Арахамія заявив про те, що конкурс із обрання нового очільника Національного антикорупційного бюро може завершитися вже в березні.

Дивіться відео за темою: Готувалися з репетиторами: у Києві проходить конкурс на посаду директора НАБУ – що відомо

Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.

Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.

Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.

Джерело