З вересня 2023 року вісім пацієнтів реабілітаційного відділення Калуської центральної районної лікарні забезпечили протезами кінцівок. Медичний заклад Калуша уклав договори з протезними підприємствами. Тож фахівці приїжджають у калуську лікарню, де займаються протезуванням: виготовляють протези, налаштовують їх, причому виготовляють як механічні, так і біонічні протези.

Реабілітаційне відділення у лікарні відкрилося у 2022 році. Спочатку на 25 ліжок, а зараз тут є 35 ліжок. На таку кількість ліжок відділення повністю забезпечене матеріально-технічною базою, розповів т.в.о. генерального директора Калуської ЦРЛ Ярослав Мороз. За вимогами МОЗ, у такій лікарні має бути до 60 реабілітаційних ліжок, інформують Вікна.

У Калуші восьмеро пацієнтів отримали протези кінцівок

У відділенні медичної реабілітації та фізичної терапії є п’ять залів фізичної терапії, зал ерготерапії, кабінет де видають палиці, милиці, крісла колісні тощо, є кабінет терапії мови й мовлення, кабінет психологічної допомоги. У штаті є два терапевти мови й мовлення, психолог, психіатр і лікар психотерапевт, фізичні терапевти, ерготерапевт, асистенти, медичні сестри з реабілітації та лікарі з фізичної та реабілітаційної медицини.

Також відділення співпрацює з соціальними працівниками, які займаються адаптацією хворих і документацією. У відділенні зараз працюють 40 людей, а потрібно приблизно 80. Тож лікарня шукає фахівців, яких не вистачає.

Найближчим часом Калуська ЦРЛ отримає нове реабілітаційне обладнання –роботизований комплекс для відновлення навичок ходьби Gait Trainer GT II, 2022 року випуску. Цей реабілітаційний тренажер за рішенням Івано-Франківської обласної ради Калуській громаді передала обласна клінічна лікарня.

У Калуші восьмеро пацієнтів отримали протези кінцівок

Джерело