Понад 180 людей похилого віку відвідують курси у соціальному центрі у Покровську. Тут безкоштовно навчаються працювати за комп'ютером, танцюють, займаються фітнесом.

Відвідувачка курсів Зінаїда розповіла, що спочатку прийшла займатися фітнесом, а згодом записалась на курс комп'ютерної грамотності.

"Я цей центр відвідую вже два роки. Перш за все, я записалася на відвідування фітнесу. А от нещодавно записалась на курс комп'ютерний, хочу навчитися оплачувати комунальні послуги. А так, я вмію користуватися: можу дивитися серіали, рецепти кулінарні", — розповіла жінка.

Від комп'ютерів до співу та фітнесу. Які курси для пенсіонерів у терцентрі Покровська мають попит

З початку року ці курси відвідують 15 людей. Заняття проходять двічі на тиждень, тривалістю по 45 хвилин.

"Смартфони ми вивчаємо, часто це індивідуальні заняття. А комп'ютерні курси — це групові заняття. У людей є потреба оплатити комунальні послуги, зареєструватися в "Дії". Зараз дуже важливо для мешканців нашого міста та переселенців стали роботи з документами для ЦНАПів", — розповіла соціальна працівниця Олена Двадцятник.

Фітнес та танці у соціальному центрі

Два місяці тому у центрі запрацював й фітнес-клуб. Заняття проходять тричі на тиждень тривалістю по півтори години. Його відвідують 15 жінок.

"Тут займається фітнес-група "Гармонія", жінки віком від 60 і далі. Ми займаємося оздоровчими фітнес-програмами. У нас є силові, функціональні, кругові кардіотренування. Є жінки, які за своє життя, ще не займалися якимось оздоровчими програмами, фітнесом тим паче. Ми, як кажуть, починаємо з самих азів, з самого малого", — розповіла фітнес-тренерка Наталя Хмара.

Також тут працює й танцювальний гурток. Вже понад рік його відвідує Надія Новак.

"Мені дуже подобається, і тут якось настрій підіймається, і приходиш додому в піднесеному настрої. Виходиш звідси, ніби ти зовсім інша людина. Тобто дуже приємно, що є такі ось у нас гуртки, що можна безплатно, не за гроші, і морально відпочити, і фізично покращити здоров'я", — зазначила Надія Новак.

Заняття, які проходять у територіальному центрі соціального обслуговування, розраховані на людей похилого віку та людей з інвалідністю.

"У нас тут на сьогодні три спеціалісти. І обслуговують вони тут 180 осіб, які сюди приходять за своїм покликанням. Хто співає, хто займається фітнесом, хто займається скандинавською ходьбою, зарядкою медичною. У нас є фітобар", — розповіла директорка територіального центру Варвара Копилова.

Варвара Копилова розповідає, усі заняття та курси у територіальному центрі — безкоштовні.

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram

Джерело