Нардепка також закликала Голову уряду згадати про підзвітність Верховній Раді

Керівництво Парламентської асамблеї ОБСЄ передало Голові Верховної Ради Руслану Стефанчуку листа, в якому застерегло президію парламенту від обмежень прав опозиційних депутатів, розповіла співголова фракції "Європейська Солідарність" Ірина Геращенко на брифінгу. Вона також закликала Голову уряду Шмигаля згадати про підзвітність Верховній Раді. Про це повідомляє пресслужба партії "ЄС".

"Сьогодні цікавий ювілей в Україні – 4 роки уряду Шмигаля. Шмигаль відзначився тим, що заявив, що він "не бачить утисків опозиції". Я думаю, що і опозиція, та й вся країна не бачить самого Шмигаля. Тому що очевидно, що країною сьогодні керує Офіс президента. В цьому контексті наша команда наполягає на поверненні години запитань до уряду. Якщо Шмигалю страшно приходити до українського парламенту, ми запрошуємо його до нашого офісу. Тому що країна не бачить сьогодні Шмигаля, не бачить фортифікаційних споруд, не бачить ефективної роботи уряду", – сказала Геращенко.

Керівництво ПА ОБСЄ вимагає припинити блокування міжнародної діяльності депутатів від опозиції – Геращенко (Відео)

Народна депутатка зауважила: "З цим урядом країна не побачить ні ЄС, ні НАТО. Тому що перетворювати розмову з нашими партнерами на "Мапет-шоу", як це зробив Шмигаль, приїхавши на польський кордон, де навіть поляки його не помітили, замість того, аби вести серйозну, предметну, важку розмову про захист національних інтересів – це не уряд. Очевидно, що країну чекає або інший уряд – національного порятунку, або дуже серйозні проблеми".

"Сьогодні з Артуром Герасимовим ми бачили ще одного "видатного політичного діяча часів сучасності", – Голову Верховної Ради України, і передали йому листа від Парламентської асамблеї ОБСЄ, де близько 20 підписів, а це все керівництво ПА ОБСЄ звернулося до Голови ВР з вимогою шанувати парламентський плюралізм, парламентську багатопартійність і припинити блокувати міжпарламентський діалог. Бо це в умовах, коли кон'юнктура не на боці України, сьогодні шкодить Україні", – сказала Геращенко.

Вона також повідомила, що "Європейська солідарність" ініціює постанову щодо виконання Резолюції Європарламенту, ухваленої минулого тижня.

"Ми хочемо подякувати і колегам від "Голосу", і колегам від "Слуг народу", – є там сміливі депутати, які не озираються на Офіс президента, і колегам від "Батьківщини", які долучилися до цієї постанови щодо виконання українським парламентом резолюції Європейського парламенту. У цій резолюції є три пункти, які стосуються самої України. 26, 27, 42 пункти резолюції, які говорять про необхідність справжньої боротьби з корупцією – а це допоможе і у побудові фортифікаційних споруд, і негайному припиненні блокування міжпарламентської діяльності депутатів. І цю нашу постанову на виконання резолюції підписали 27 народних депутатів", – повідомила Геращенко.

Народна депутатка підсумувала: "Або український парламент, і Голова Верховної Ради, і всі президія будуть виконувати резолюції Європейського парламенту, або наша політична сила відверто говорить про те, що сьогодні і уряд, і керівництво парламенту просто блокують шлях України до Європейського Союзу і НАТО. І це дуже серйозно".

Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.

Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.

Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.

Джерело